TM™ Sembolü (trademark)

Bu sembol, diğerlerine bu kelimenin ticari markanız olduğunu bildirmek için kullanılır. Bazı ülkelerde bu size bazı hukuki haklar verecektir. ABD, İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada ve diğer bazı ülkelerde bu kullanım bazı haklar tanıyabilir. Ancak bu, markanın resmi olarak korunduğu ve bu durumda ticari markanızı kötüye kullandığı için herhangi birine dava açabileceğiniz anlamına gelmez.

SM ℠, fiziksel ürünler değil hizmet sattığınızda kullanılır. Yine de hizmet satıyorsanız tm sembolünü ™ kullanmanız yanlış değildir. Fakat bunun tersi de yanlıştır. Normalde ℠, aşırı derecede sıkı bir şekilde yalnızca hizmet sattığınızı herkesin bilmesini istediğinizde kullanılır.

™ Sembolünü kullanmak ticari markanızı koruyor mu?

Bazı ülkelerde size bazı hukuki hakları verecektir. Ancak 180 den fazla ülkede size kesinlikle hiçbir koruma sağlamayacaktır.

™ Sembolünü istediğim yerde kullanabilir miyim?

Eğer kastettiğiniz bunu kullanmanız sebebi ile size dava açılacak mı ise bunun için size herhangi bir dava açılmayacaktır. ™ kullanmak normalde yanlış bir iddia olarak nitelendirilmez. Böylece™ onu™ dilediğiniz gibi™ kullanabilirsiniz™.

Markanızın gerçek hukuki haklarla korumak isterseniz info@ecepatent.com adresine bir email atmanız veya bizi aramanız yeterlidir. Dünyanın her bir köşesinde markanızı tescil etmek bizim için hiç sorun değil.

Ece Patent, marka tescili konusundaki uzmanlığı, güvenilirliği ve müşteri odaklı yaklaşımıyla işletmelerin marka yolculuğuna rehberlik eder. Güven ve başarı için hemen bizimle iletişime geçin, markanızı koruma altına almanın ayrıcalığını yaşayın. Daha fazla detay almak için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.